Nauka przez system szkolnictwa często wydaje nam się najgorszą na świecie czynnością. Gdy pomyślimy o otworzeniu książki lub procesie uczenia, gdzie nie mamy żadnego pojecia od czego zacząć… skręca nas w żołądku.

Żaden system nie jest idealny, ale tutaj akurat mam wiele pretensji. Dlaczego?
 

Nasz mózg dosłownie jest stworzony do rozwijania i uczenia się. Nie istotne jakimi mistrzami jesteśmy w danej dziedzinie i ile już wiedzy posiedliśmy – on ciągle potrzebuje nowych aktywności.

Popadanie w rutynę i trzymanie się strefy komfortu dosłownie wprawia go w stan, gdzie zaczyna „szukać” rozrywki. Wpędza nas w kłopoty, czarne scenariusze, szarość, niechęć do świata. Szuka bodźców i zrobi wszystko, by je dostać.

 

Dodatkowo uczenie się realnie wpływa na nasze zdrowie. Na przykład uczenie się języków potrafi znacząco chronić przed chorobą Alzheimera.

 

Dlatego naprawdę nie ma co oszukiwać biologii. Skoro już wiemy, czemu nauka jest ważna, to teraz pojawia się kolejne pytanie; co zrobić, by była fajna?

 

Żeby było śmieszniej, nic nie musisz robić, bo nauka to naprawdę frajda. Jedyne co jest potrzebne to opuszczenie własnego oporu i spróbowanie się z nią raz jeszcze.

 

  1. Stosuj medytacje, hipnozy do nauki.
    Twój mózg obecnie jest źle nastawiony do ślęczenia nad książką. Każdy proces zmiany zawsze warto zacząć od przekonań. Jeśli twoje przekonania są niewspierające, co znacząco trudniej ci robić pewne czynności.
    Szukaj medytacji do nauki lub tych relaksujących. Chętnie odeślę Cię do tej, która sama stworzyłam na właśnie takie okazje:

     https://www.youtube.com/watch?v=XJtu0MooyeI&list=PL0yl2XGLyIfPZc_9IjLMenKneURvvepNC&index=1
     
  2. Poczytaj trochę o metodach uczenia się. Każdy z nas potrzebuje tak naprawdę innych metod, w  zależności od jego aktywności, przyzwyczajeń, potrzeb sensorycznych. Ja na przykład kocham uczyć się przy muzyce, gdzie moja koleżanka sobie tego zupełnie nie wyobraża. A my po prostu urodziłyśmy się z inną wrażliwością sensoryczną. Ani jedna ani druga nie jest „gorsza” czy „lepsza” po prostu potrzebujemy czegoś innego. Swego czasu świetnie o nauce opowiadał Pan Radek Kotarski i tam cię odsyłam.
     
  3. Ucz się tego czego chcesz. Wiem, że w Twojej głowie już pojawia się chęć uczenia potrzebnych rzeczy – może dwa języki, by być bardziej atrakcyjnym na rynku pracy? Super, ale jeszcze tego nie czujesz. Do póki nie przeprosisz się z nauką, zacznij od czegoś realnie dla Ciebie interesującego.
     

A jeśli nauka naprawdę wywołuje u Ciebie okropne uczucia, to koniecznie zgłoś się na pełnowymiarową hipnozę. Ponieważ ta blokada to nic innego jak przekonanie. Mogło powstać w momencie, gdy rodzice znęcali się nad tobą za oceny albo cała klasa się z ciebie śmiała, że czegoś nie wiesz. To nie było fair. Tak nie powinno to wyglądać. A jesteś naprawdę świetną osobą, by chłonąć wiedzę, która cię pasjonuje.

 

 

woman writing on paper on table near lapop
18 listopada 2024

Czy hipnoza pomaga w nauce?

Saimin Paulina Eckert Hipnoterapia Wrocław

Paulina Eckert

Psycholog i Hipnoterapeuta

Paulina Eckert

Psychologia, trening mentalny, hipnoterapia Wrocław i online

Czy chcesz więcej szczęścia? Zapraszam, hipnoza to niesamowite narzędzie.

Psychologia, Coaching, Wsparcie, Szkolenia, Trening Mentalny, Rozwój, Hipnoterapia Wrocław i online

Zapraszam na Instagrama Saimin - hipnoza i hipnoterapia Wrocław i Online

©2023 SAIMIN Paulina Eckert

NIP 8982291172

Wrocław, Dolnośląskie